O sociální podnikání je mezi podnikatelkami zájem | Sociální podnikání info

O sociální podnikání je mezi podnikatelkami zájem

Publikováno 19.3.2013 v rubrice Rovné příležitosti, Sociální podnikání

Partner portálu www.socialnipodnikani.info, firma CYRRUS ADVISORY, která v současné době organizuje projekt Nezávislé ženy – Start-up CYRRUS ADVISORY, zaznamenala mezi účastnicemi projektu velký zájem o oblast sociálního podnikání. Jak tento projekt ukázal, povědomí o tématu sociálního podnikání vzrůstá a doufejme, že bude růst i počet firem, které se k sociálně odpovědnému přístupu přihlásí.

Projekt společnosti CYRRUS ADVISORY a partnerů Zaměstnanost o.s. a European Leadership & Academic Institute je zaměřen na aktivní ženy, které by rády své podnikatelské nápady proměnily ve skutečnost, chybí jim k tomu ale potřebné know-how. Tento projekt proto nabízí komplexní motivačně-vzdělávací program pro celkem 40 účastnic, který ženám napomůže osamostatnit se na trhu práce a založit vlastní podnik. Řada z těchto začínajících podnikatelek do projektu vstoupila právě se záměrem z oblasti sociálního podnikání, které vnímají jako unikátní příležitost aktivizovat osoby znevýhodněné na trhu práce a zároveň získat motivované zaměstnance.

Jedním z nápadů z oblasti sociálního podnikání, které chtějí účastnice v rámci projektu realizovat, je například výroba dětského oblečení a doplňků pro těhotné ženy. Účastnice projektu věří, že poptávka po kvalitním zboží české výroby roste, a zvláště v segmentu dětských potřeb, kde je právě kvalita velmi důležitá. Začínající podnikatelka plánuje ve své budoucí firmě zaměstnávat mimo jiné osoby se zdravotním hendikepem, které ze své osobní zkušenosti zná jako schopné a pečlivé zaměstnance.

Za organizační tým SOCIAL ADVISORY přejeme účastnicím projektu, aby se nejen tento, ale i další sociálně odpovědné projekty podařilo úspěšně zrealizovat a společně doufáme, že vzrůstající zájem o sociální podnikání jen tak neustane.

Comments are closed.