Návštěva ERGOTEP/ NFOZP | Sociální podnikání info

Návštěva ERGOTEP/ NFOZP

Publikováno 16.1.2013 v rubrice Rovné příležitosti, Sociální podnikání

V prostorách společnosti ERGOTEP proběhlo dne 16. 1. 2013 jednání zástupce SOCIAL ADVOSORY (SA), Jiřího Fuchse, zástupců společnosti ERGOTEP, paní Hany Potměšilové, ředitelky Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a zástupců dalších dvou společností zabývajících se problematikou sociálního podnikání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

V rámci jednání byl představen ERGOTEP – družstvo invalidů, jež se od svého založení v roce 2003 vypracoval na vzorový sociální podnik s více než 150 zaměstnanci a odběrateli z řad bank a velkých výrobních i obchodních společností. To vše díky skloubení správné a inovativní podnikatelské strategie a produktového portfolia, vhodné práci se zaměstnanci a především snaze o dlouhodobou udržitelnost svého podnikání. ERGOTEP poskytuje rovněž školení jak soukromého, tak veřejného sektoru, směřované na uvedenou problematiku.

Byly rovněž probrány možnosti spolupráce SOCIAL ADVISORY, NFOZP a ERGOTEP. Jako první výstupy ze strany SA lze jmenovat upozornění zájemců, přicházejících přes komunikační kanály naší společnosti za účelem zajištění financování, na možnost specializovaných seminářů detailně specifikujících aspekty sociálního podnikání a spolupráce s OZP. Na základě výstupů jednání bude rovněž částečně upravena funkcionalita připravovaného pracovního portálu.

Jednání bylo velice inspirativní a věřím, že na něj dále navážeme a SA úspěšně realizuje vlastní inovativní business model postavený na principech sociálního podnikání.

Jiří Fuchs, jednatel SOCIAL ADVISORY, s.r.o.

Comments are closed.